Príbeh autobusovej zastávky, alebo konečne prestane pršať na ľudí

Autor: Dana Krajňáková | 2.8.2011 o 9:08 | Karma článku: 4,25 | Prečítané:  1021x

Celé sa to začalo pred voľbami starostu minulého roku. V obci zrazu nastal čulý ruch -chodníky sa začali ťahať všetkými možnými smermi a strhli aj žltú plechovú búdku, ktorá roky poskytovala úkryt pred dažďom či vetrom pre ľudí čakajúcich na autobus.

Veď sme sa aj potešili. Taká nová zastávka dokáže skrášliť prostredie v obci. Ale už sme sa netešili po voľbách. Prišla zima, chodníky ostali rozbombardované v rôznych štádiách dokončenia. To by až tak nevadilo, ale z novej zastávky boli urobené len základy. Pre mňa osobne to síce nie je až taký problém, keďže bývam neďaleko tak väčšinou prichádzam až tesne pred príchodom autobusu. Časť cestujúcich však tvoria aj starší ľudia z iných obcí, ktorí dochádzajú do našej obce k lekárke, takisto aj matky s malými deťmi, no a samozrejme deti z iných obcí, ktoré navštevujú miestnu základnú školu. A jediným teoretickým úkrytom je krčma oproti zastávke, čo asi nie je príliš vhodné pre deti a starších ľudí.

                Niekedy na jar prišla zmena. Postavili jednu murovanú stenu zastávky a polovicu druhej steny. To som celkom nepochopila. Ale už to bol aspoň ako - taký úkryt pred vetrom. Neskôr som sa dozvedela, že zvyšná časť zastávky má byť drevená. Chodníky sa medzi časom v rámci možností dokončili a začali aj nové projekty. Ta - dá! A dočkali sme sa, je tu august a robotníci už osádzajú drevené časti. A možno už bude aj tá strecha konečne a snáď aj nejaká lavička. Po týchto neutíchajúcich dažďoch sa cestujúci určite potešia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kto bude na Vianoce dokladať tovar? Firmy nevedia nájsť brigádnikov

Vo väčších mestách ponúkajú brigádnikom aj štyri eurá za hodinu, ale nikto nemá záujem.

SVET

Deň, ktorý navždy zostane dňom hanby USA

Od útoku na Pearl Harbor ubehlo 75 rokov.

PLUS

Anton Zajac: Šancou pre Slovensko je nová, slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu.


Už ste čítali?